Tolca Köyü - Hüyük / KONYA / TÜRKİYE
TR EN

KURUMSAL

CALLUT SU ÜRÜNLERİ 1999 yılında 2000m2 kullanım alanı ve günlük 5 ton üretim kapasitesi ile kurulmuş olup, bugün kullanım alanı 12000m2 olan ve günlük 15 ton balık işleme kapasitesine sahip bir firma haline gelmiştir.

CALLUT SU ÜRÜNLERİ, 1999 yılında 2000 m2 kullanım alanı ve günlük 5 ton üretim kapasitesi ile kurulmuş olup, bugün kullanım alanı 12000 m2 olan ve günlük 15 ton balık işleme kapasitesine sahip bir firma haline gelmiştir.

Türkiye’nin dört bir yanına ürün teslimini kendi araç filosu ile gerçekleştiren CALLUT SU ÜRÜNLERİ, süpermarket zincirlerinden, eğitim kurumlarına, silahlı kuvvetlerden, büyükşehir belediye kuruluşlarına, otellerden sanayi tesislerine kadar pek çok kurumun taze, işlenmiş ve dondurulmuş balık ihtiyacını karşılamaktadır.

Üretim ve dağıtımda yetişmiş tecrübeli kadrosu ve modern üretim tesisi ile CALLUT SU ÜRÜNLERİ, Türkiye’nin önde gelen balık işleme kuruluşlarından birisi olmuştur.

Üretiminin %30’luk kısmını başta Avrupa Ülkeleri olmak üzere uluslararası pazarlar için yapan CALLUT SU ÜRÜNLERİ, ihraç kayıtlı satışları için anlaşma yaptığı tek firma olan ERBA SEAFOOD ile önümüzdeki yıllar içinde bu oranı %70’lere çıkarmak hedefindedir.

CALLUT SU ÜRÜNLERİ doğanın korunmasına verdiği öneme dayanarak sadece açık denizde üretimlerini gerçekleştiren çipura ve levrek çiftlikleri ile çalışmakta ve tedarik etmiş olduğu bu balıkları uluslararası BRC (British Retail Consortium), IFS (International Food Standarts), GLOBALGAP, FDA, ISO 14001, ISO 9001, ISO 22000 (HACCP) ve TSE kalite standartlarına göre tedarik etmekte ve işlemektedir.

Avcılık balıklarında ise üç denize de yakın olmanın avantajı ve kendi soğutmalı araç filosunun vermiş olduğu güçle en taze ve sağlıklı balıkları müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

CALLUT SU ÜRÜNLERİ, üretim anlaşması imzaladığı ERBA SEAFOOD aracılığı ile yurt dışı pazarlarına açılmayı ve mevcut ihracat oranını arttırmayı ana hedefi haline getirmiştir.

Müşterilerimizin, ürünlerimizden en yüksek faydayı sağlamaları için, satış öncesi ve sonrası tüm hizmetler, kalite hedeflerimiz doğrultusunda tüm çalışanlarımız tarafından verilmektedir.

Bütün, temizlenmiş ya da fileto halinde işlenen balıklar, taze ve soğutulmuş olarak strafor kutularda, dondurulmuş olarak karton kutularda, müşterinin istekleri doğrultusunda Avrupa standartlarına göre paketlenmekte ve yine müşterinin talebine göre “özel etiketleme” yapılarak sevk edilmektedir.

Ana ilkemiz müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve bu amaç doğrultusunda, çevremizdeki doğal kaynakları etkin ve verimli şekilde kullanarak kanun ve yönetmeliklere, müşteri şartnamelerine uygun çalışmak, çevre kirliliğini önlemektir.